ASKERİ STRATEJİNİN TEK ADRESİ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ASKERİ STRATEJİNİN TEK ADRESİ

Sitemiz askeri strateji ve taktik üzerine kurulmuştur.

AnasayfaOsman Pamukoğlu 'nun sözleri EmptyLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Osman Pamukoğlu 'nun sözleri

2 posters
YazarMesaj
onur
MAREŞAL / BAŞKOMUTAN
MAREŞAL / BAŞKOMUTAN
onur

Erkek Mesaj Sayısı : 73

Osman Pamukoğlu 'nun sözleri Empty
MesajKonu: Osman Pamukoğlu 'nun sözleri   Osman Pamukoğlu 'nun sözleri Icon_minitimeCuma Eyl. 05, 2008 8:37 pm

Devlet, beylik demegojilerle geveze bir ihtiyar durumuna düşürülemez. Mülkün esas sahibi olan halk tarafından da başıboş bırakılamaz.

Ey Vatan'dan
Siz ülkenin şerefini koruyun. O sizin geleceğinizi korur.

Ey Vatan'dan
Bir iyileşmeden önce her şey kötü olur.

Ey Vatan'dan
Siz savaşla ilgilenmeyebilirsiniz, savaş sizinle ilgilenir
.
Savaş kazananı da yorar.

Ölüm her şeyi eşit yapan doğal sonuçtur.

Ölümden korkmayan ölmez; ölüm kendine koşanları hiçbir zaman vurmaz.

Ölüm korkusu, ölüm acısından daha şiddetlidir.

Ölüm teşkilatının bir anlamı yoktur.

Size yol gösterdim de diyebilirsiniz, ama askeri manada emir vermedim. Kahramanlara emir verilmez.

Hakkari’de yürüttüğümüz mücadele boyunca yaşadıklarımdan sonra, yeryüzünde insanlara ait hiçbir şey artık beni şaşırtamaz. Yazık, çok yazık...

İnsan muharebeyi kazanabilecek tek makinedir. Donatım önemlidir fakat asıl anahtar insandır.

Süper silahlar ve düğmeye basılarak yapılan savaşlar hakkındaki düşünce ve konuşmalar beş para etmez bir yığın zırvadan ibarettir. İnsan, tek ve en üstün savaş aracıdır.

Bu dağlarda, vadilerde, gözlerinizin taramadığı, süngünüzün parlamadığı, bombalarınızın yoklamadığı, botlarınızın pençesinin değmediği hiç bir yerin sizin olmadığını bilin.

Analar evlatlarını eskere leş toplatmak için göndermedi. Geberdikleri yerde kalırlar, askere leş
toplatmam biz imha eder, geçeriz.

Ben askerime leş toplatmam.

Öldürülen PKK militanlarının fotoğrafını toplu halde çekmek isteyen gazete muhabirine

İran'ı Cengiz Han ve İskender dışında kimse işgal edememiş o da geçicidir. İran enteresan bir devlettir Fars'lar enterasan halktır.

Yolu bilene harita gerekmez. Bilmiyorsan gerektirir.

İnsanın doğası değişmediği sürece olaylar ve şartlar değişmez.

Hayat eylemdir, laf değildir.

Fikir, düşüncede sansür olmamalı, her zaman işbirlikçiler vardır, olacaktır. Onların karşısına onların silahlarıyla çıkacaksınız.

Darbe iktidarın zayıflığındandır, terör iktidarsız iktidardan gelir. Darbe, halk arkanızda olsa darbe yapılabilir mi?

Atıl dumandan şimşek çıkmaz. Milletin üzerinde duman var, devamlı kolaycılık.
Olayları erkene almaya çalışmayın kendi akışında gelir.

Ölüm yaşarken birşey yapmamış olanlar için bir sondur, ama şehit içinse sonsuzluğa giden yolda atılan ilk adımdır.27 Ekim 2007

Vatan sevgisiyle harmanlanmış fedakarlık duygusu, dejenere insanlara basit gelir

Eğer arkandan havlayan köpekler yoksa kurt değilsindir.

Bir internet sitesindekisöyleşisinden... "Tehditler alıyor musunuz?" Sorusuna cevaben.

Ya ölecekler ya da bunlarin hepsi teslim olacaklar...

Gözüpeklik bir hikmettir ve muharebenin en önemli bölümüdür cesaret büyük ölçüde kendine güvendir.

Lider beyinde devrim yapan ve herkesi peşinden sürükleyen fikir ve ruhlar rüzgarıdır.

Her zaman ilk hasım, ilk düşman doğadır. Önce doğayı halledeceksiniz. Doğayla kimse başedemez.

Doğa, canlılar adına hükmünü yürütür, son hükmüde ölümdür. Onu icra eder ve bitirir. Doğayla savaşılmaz. Doğayı kendi tarafınıza çekmek istiyorsanız, ona boyun eğeceksiniz.(Kan Uykusu )

Horoz resmi çizilip bu horozdur denmez. Horoz dünyanın her yerinde horozdur

Eldiven giyen kedi fare tutamaz.
http://taktikstrateji.yetkinforum.com
BURAK
ÇAVUŞ
ÇAVUŞ
BURAK

MesajKonu: Geri: Osman Pamukoğlu 'nun sözleri   Osman Pamukoğlu 'nun sözleri Icon_minitimeC.tesi Eyl. 06, 2008 2:05 pm

çok doğru söylemiş
BURAK
ÇAVUŞ
ÇAVUŞ
BURAK

MesajKonu: Geri: Osman Pamukoğlu 'nun sözleri   Osman Pamukoğlu 'nun sözleri Icon_minitimeC.tesi Eyl. 06, 2008 2:06 pm

katılıyorum

Osman Pamukoğlu 'nun sözleri
1 sayfadaki 1 sayfası